Jak zachránit svět

Námět

Širín Nafariehová
Michael Jiřinec

Režie

Širín Nafariehová
Humanitární pracovníci na vlastní pěst, Markéta Všelichová a Miroslav Farkas, byli v Turecku zadrženi v roce 2017 a následně odsouzeni k více než šesti letům vězení za spolupráci s kurdskými milicemi YPG, které jsou Tureckem považovány za teroristickou organizaci. Po čtyřech letech byli propuštěni zpět do ČR a začali ihned znovu pomáhat. Po narození první dcery Arian se jejich cesty ubírají rodinným směrem a na pomoc druhým už nezbývá tolik prostoru. Dříve byli zvyklí pro své ideály obětovat mnohé, často překračujíc hranice toho, co by byl běžný člověk ochotný udělat. Najdou způsob, jak skloubit rodinný život s jejich neúnavnou potřebou přinést světu záchranu?

Producent

Matěj Paclík

Střih

Rosalinda Hálová

Zvuk

Matěj Lindner
Breathless Films

Breathless Films je nezávislá produkční společnost založená v roce 2018 v Praze producentem Matějem Paclíkem, která se zaměřuje na spolupráci s debutujícími autory. Zaměřujeme se na produkci a koprodukci jak hraných, tak dokumentárních filmů. Náš nejnovější projekt je debutový film Mord režiséra Adama Martince, který bude mít premiéru na 58. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Mezi předchozí významné projekty patří oceňovaný krátký film Anatomie českého odpoledne, který měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a získal Českého lva za Nejlepší krátký film a Cenu české filmové kritiky za Nejlepší krátký film, nebo dokumentární celovečerní debut Pochcánek, který měl premiéru na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a získal ocenění za Nejlepší kameru v soutěžní sekci Česká radost.

V současné době pracujeme na třech debutových filmech od talentovaných režisérů z České republiky, které všechny obdržely dotaci na vývoj od Státního fondu kinematografie a aktivně hledáme potenciální koprodukční projekty.

Matěj Paclík

Matěj Paclík je nadějný filmový producent z České republiky a zakladatel společnosti Breathless Films. Jeho pestré portfolio obsahuje produkce jak dokumentárních, tak hraných filmů. Jeho producentský hraný debut Mord režiséra Adama Martince bude mít premiéru na 58. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Mezi jeho nejvýznamnější díla patří krátký film Anatomie českého odpoledne, který měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a získal cenu za Nejlepší krátký film na Cenách české filmové kritiky a Českého lva za Nejlepší krátký film. Dále krátký film Cukr a sůl, který měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastiánu. Jeho producentský dokumentární debut Pochcánek režiséra Honzy Huška získal ocenění za Nejlepší kameru na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v roce 2023.

V současné době vyvíjí tři celovečerní debutové filmy od talentovaných režisérů. Těmito projekty pokračuje ve snaze produkovat rozmanitá a zároveň poutavá filmová díla.

© 2024 Breathless Films